EN CS

blogHeader

Co přinese dětem pomoc v domácnosti?

FR Benefits of Chores

Měly by vůbec děti pomáhat v domácnosti? Podle nedávného článku z Wall Street Journal si děti, po kterých je požadována pomoc v domácnosti, budují smysl pro zodpovědnost a jsou soběstačnější.

A kterýpak rodič by si toto pro své dítě nepřál?

V článku se také říká, že děti, které začaly pomáhat v domácnosti kolem 3-4 let, měly spíše pozitivní vztah ke své rodině, vyšší akademické úspěchy, dokázaly se lépe vcítit do pocitů druhých a byly vnímavější k jejich potřebám. Co více dodat...? Projděte si následujících 5 tipů, které vám mohou napovědět, jak motivovat děti k pomoci v domácnosti:

1) Zapněte hudbu, když děti uklízí v kuchyni nebo si rovnají své hračky. Hudba udělá z uklízení daleko příjemnější činnost nejen pro děti, ale i pro vás!

2) Děti milují výzvy. Zapněte stopky a motivujte děti, aby činnost udělaly co nejrychleji a zároveň nejefektivněji, jak dokáží.

3) Zvažte způsob, jakým budete k práci přistupovat – udělejte ji zábavnou a dejte dětem najevo, že vám pomáhají tím, že úkol splní.

4) Vytvořte nástěnku - přehled úkolů. Když děti všechny úkoly splní a na nástěnce odškrtnou, odměňte je dle jejich vlastního výběru – mohou vstávat o víkendu později, vypravíte se společně na zmrzlinu nebo na jejich oblíbené místo (koupaliště, ZOO).

5) Udělejte z práce zábavu. To je nejjistější cesta, jak motivovat děti k plnění povinností nejen nyní, ale i po následující roky, které vás společně čekají.

Pro přečtení celého článku, klikněte zde.


Comments

Security Check
Please enter the text below
CaptchaImage
Can't read text above? Try another text.