EN CS

blogHeader

Naše TOP 5 rodinné večeře

FR Our Top 5 Family Dinners

Po celém aktivním dnu je vždy důležitá zdravá večeře. Ovšem ne vždy se nám, rodičům, daří přimět naše děti jíst to, co považujeme za vhodné a zdravé. Těžká smažená jídla a sladké večeře raději nahraďte lehčí stravou a dostatkem zeleniny a bílkovin. A aby se mohla najíst celá rodina společně – zde je pár tipů, které by vám všem mohly chutnat.

● Snažíte se přidat dětem do jídelníčku více zeleniny? Začít můžete s tou vařenou. Zkuste Spaghetti Squash and Meatballs. „Spaghetti squash“ je plný důležitých živin a obsahuje také celer, mrkev a rajčata - vše chutně schované ve zdravé omáčce. Pokud chcete ještě zdravější varintu squashe, zaměňte mleté hovězí maso za mleté krůtí.

● Tyto Baked Southwestern Egg Rolls jsou plné zdravých ingrediencí: černé fazole, špenát či kukuřice. Pokud chcete přidat trochu živočišných bílkovin, použijte vařená kuřecí prsa. Rolky jsou výborné i druhý den, tak jich můžete udělat třeba 2x tolik a schovat je do lednice na další den!

● A jeden zdravý burger - Ultimate Turkey & Black Bean Burgers . Ten vám určitě zachutná! Navíc se v něm kombinují zdravé živočišné bílkoviny z krůtího masa s dostatkem vlákniny a dobře stravitelnými proteiny z černých fazolí. Tip pro mlsouny - pár plátků avokáda dodá burgeru na chuti i na zdraví.

● Vyzkoušejte i Sesame Chicken Salad ! Je to trochu něco jiného a úžasně jednoduché na přípravu! Dětem určitě zachutnají mrkvičky, mladé hráškové lusky, kuřecí kousky i těstoviny!

● Až ho jednou ochutnáte, určitě se k němu budete vracet: Chicken Pot Pie Turnovers, to je variace tradičního „chicken pot pie“. Budete překvapeni jeho jednoduchou přípravou. Budete mít rychle hotovo a zase jen samé zdravé ingredience (celer, mrkev, zdravé bílé maso)! Pokud máte rádi i jinou zeleninu než je uvedena v receptu, nebojte se jí přidat!

 

Nechte si chutnat!


Comments

Security Check
Please enter the text below
CaptchaImage
Can't read text above? Try another text.